Як зробити свій бізнес успішним
  • Головна
  • Рентабельність
  • Конспект заняття конструювання теми годівниці для птахів. Конспект заняття з конструювання з паперу. Тема: «Годівниця». план-конспект заняття з конструювання, ручної праці (старша група) на тему. Олена Олександрівна Безматірних

Конспект заняття конструювання теми годівниці для птахів. Конспект заняття з конструювання з паперу. Тема: «Годівниця». план-конспект заняття з конструювання, ручної праці (старша група) на тему. Олена Олександрівна Безматірних

Тетяна Шагаєва
Конспект заняття з конструювання «Годівля для птахів»

Цілі: спонукати до конструювання, виховувати бажання піклуватися про птахів; вчити розрізняти предмети за розміром, вчити виконувати шикування в коло, виконувати рухи за вихователем.

Матеріали та обладнання: різні видизерна (пшоно, насіння і т. д.) в коробочках, 5 літрова пляшка, порожні пакети з-під молока, олівець, ножиці, шило, 2 мішечки, фігурки птахів (горобець, синиць, ворона, сороки).

Хід заняття

Орг. момент.

Діти спостерігають за птахами із вікна.

Вихователь розповідає про життя птахів узимку – Необхідно дбати взимку про птахів: підгодовувати, не ображати.

Основна частина. Конструювання.

Вихователь: Ми зробимо годівницю з пакета для молока та пляшки. У них зробимо віконця, щоб туди прилітали птахи та клювали зернятка.

Вихователь разом із дітьми виготовляє годівницю.

Фізхвилинка

Вихователь: А зараз ми пограємось. Ви будете горобцями а я вашою мамою горобця.

Мама горобця кличе своїх дітей

Летіть до мене швидше

Сьогодні починаємо

Вчитися ми літати

Скоріше вставайте

Починатимемо

Ходьба по колу-діти "махають крилами", мама показує рух і відходить. Поки що мама дивиться діти ходять по колу. Заснула мама а горобці розлетілися хто куди. Мама прокидається:

Чик чирик що за шум що за крик

У коло швидше ставайте

І знову літати вчіться

Діти встають у коло, гра повторюється. Потім мама знову посипається:

Задрімала на хвилинку

Горобці розлютилися не на жарт

Строго я тепер стежити за вами

Щоб слухняними росли ви горобцями

Вихователь: Ось і готові наші годівниці. Тепер насипемо туди зернятка. А які? Великі та маленькі. Тепер потрібно буде повісити годівницю на дерево, щоб пташки могли смачно пообідати.

Публікації на тему:

Зимові холоди, що настали, не тільки радують дитину снігом, а дорослих святковим настроєм, а й ускладнюють життя тим птахам, які.

Мета: формування екологічної культури; виховання дбайливого ставлення, любові до природи. Завдання: - Уточнити та розширити знання про зимуючі.

У нашому дитячому садку «Калинка» Хімкінського міського округу поряд із традиційними формами взаємодії з батьками (збори, бесіди).

Де тільки не живуть птахи: у лісах і садах, на луках і полях, біля води – скрізь чути їхні дивовижні голоси. Але коли настає зима.

Для роботи нам знадобиться: 1 пакет від будь-якого соку, олівець, клей-олівець, кольоровий папір, кольоровий картон, ножем для паперу і звичайно.

Ось і пролетіло літо, порадувало яскравими фарбами «Бабине літо», настав час пізньої осені. Дуже рідко з'являється сонечко, холодний.

Мета заняття:

Навчити дітей робити годівниці для зимових птахів з різних матеріалів.

Розвивати творчу уяву, художній смак, акуратність у роботі.

Виховувати у дітей добрі почуття та бажання піклуватися про пернатих друзів.

Матеріал: пластикові пляшки, кольоровий папір, вата, гілки дерев, картинки із зображенням птахів, ножиці, клей, пензлі.

Хід заняття у старшій групі

Вихователь пропонує підійти до вікна та помилуватися красою зимового пейзажу.

Вихователь читає вірші

Дивіться додаток до заняття

Вихователь. — Чому взимку птахи просять їм допомогти?

— Птахам дуже важко вижити взимку, коли випадає білий сніг і дмуть холодні вітри. Ви знаєте, що деякі птахи відлітають у теплі краї, а інші, найсміливіші, залишаються зимувати. Зараз ми дізнаємося, що це за птахи.

Загадування загадок для зимуючих птахів (з показом зображень)

Пташка-невелика

Ніжки має

А ходити не вміє.

Хоче зробити крок

— Виходить стрибок.

(Горобій)

Весь час стукає,

Дерева довбає.

Але їх не калічить,

А лише лікує.

Червоногрудий, чорнокрилий,

Любить зернятка клювати,

З першим снігом на горобині

Він знову з'явиться.

(Снігур)

Ця хижачка балакуча,

Злодійка, метушлива,

Стрекотуння білобока,

А звуть її... (Сорока)

Кар-кар-кар! Кар-кар-кар!

Ось увесь репертуар.

Оголошує крону клена

Своїм співом...

Вихователь. - Молодці, ви вгадали всі загадки!

— Яких птахів ви бачили на нашому майданчику у парку взимку?

— Як ми можемо допомогти птахам узимку?

— Що ми можемо зробити для цього?

- З чого ми можемо зробити годівниці для птахів? (З пластикових пляшок, коробок, цеберок і т.д.)

— Годівниці із пластикових пляшок легкі, зручні, для їх виготовлення використовують непридатний матеріал. У годівниці вирізані отвори. Навіщо вони потрібні? Щоб годівниця була привабливою, можна її прикрасити.

Розглядання годівниці-зразка із пластикової пляшки. Пояснення виконання.

Самостійна робота дітей. Вихователь потребує дітей.

— З чого зроблено наші годівниці? Яку форму мають наші годівниці? Чим ми можемо підгодувати птахів узимку?

Закінчення заняття

Вірші читає вихователь (Додаток)

Вихователь. Ми зробимо годівницю для птахів. Для цього нам потрібні такі предмети (показує):порожні пакети з-під молока, 5-літрова пластикова пляшка. У них нам потрібно зробити віконця, в які заглядатимуть пташки, щоб подзьобати зернятка. А ще в пакетах необхідно проробити отвори, в які протягуватиметься мотузочки, необхідні для того, щоб розвішувати годівниці на деревах.

Вихователь виготовляє з наявних матеріалів годівниці. Діти допомагають вихователю: малюють олівцем кола, помічаючи віконця, відгинають розрізані частини, тримають мотузочки, простягають їх у отвори, викидають сміття.


Фізкультхвилинка

Вихователь. Діти, сьогодні ми пограємо так. Ви будете маленькими горобцями, а я - вашою мамою горобцем. (Вихованець одягає маску горобця.)

Мама горобця Сьогодні починаємо

Зве своїх дітей: Вчитися ми літати.

«До мене, мої горобці, Швидше в коло вставайте

Летіть швидше! І починатимемо».

Побудова у коло. Ходьба по колу з характерними рухами рук- "помахування крилами". «Мама горобця» показує рух, а потім відходить убік, «доглядає дітей». Поки «горобця» дивиться, діти виконують ходьбу по колу.

Вихователь. Заснула горобця, а горобцям тільки того й треба. Розправили вони крильця та розлетілися хто куди. Літають горобці по всьому залу. (Біг врозтіч.)

«Горобиха» прокидається:

«Чік-чірик, чік-чірик, Що за шум? Що за крик? У коло швидше стаєте І знову літати вчіться!» Діти встають у коло, гра повторюється. Вихователь знову вдає, ніби засинає, діти розбігаються врозтіч, потім «горобця» прокидається.

«Задрімала я всього на хвилинку,

Горобці розлютилися не на жарт.

Строго я тепер стежити за вами,

Щоб слухняними росли ви горобцями».

Порівняння зерен.

Вихователь. От і готові наші годівниці. Тепер у них треба насипати зерна. Давайте подивимося, яке зерно найбільше люблять клювати пташки. У мене в коробочках насипані різні зернятка: пшоно (або просо), горох, насіння соняшника, гречка. (Пропонує дітям помацати зернятка.)Які зернятка найменші? Які найбільші? Покажіть. (Діти виконують завдання.)У нас у дитячому садку на ділянці ми можемо зустріти цих пташок. (Прикріплює до фланелеграф фігурки горобця, синиці, ворони, сороки.)Покажіть та назвіть великих птахів. (Діти виконують завдання.)Покажіть та назвіть маленьких птахів. (Діти виконують завдання.)Як ви думаєте, які зернятка будуть із задоволенням клювати горобці та синиці? (Маленькі.)А горох і насіння кому дістануться? (Сороці та вороні.)

4. Дидактична гра «Що у мішечку?».

В один мішечок насипане пшоно, в другому - горох.

Вихователь пропонує дітям визначити навпомацки, яке зерно насипане в мішечок: горох чи пшоно.

Рефлексія.

Вихователь. Тепер насипаємо в наші годівниці зернятка. (Діти виконують завдання.)А тепер годівниці треба розвісити на деревах, щоб пташки могли смачно пообідати. Ось так із нашою допомогою вони зможуть пережити зиму.

Годуйте птахів узимку!

Нехай з усіх кінців

До вас злетяться, як додому,

Зграйки на ганок.


ЗИМНІ ЗАБАВИ БАТЬКІВ І МАЛЮКІВ. РОЗГЛЯД КАРТИНИ «ЗИМНІ ЗАБАВИ»

Види дитячої діяльності:ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, продуктивна, сприйняття художньої літератури.

Цілі:уточнити уявлення про зимові ігри, вчити розглядати сюжетну картину, відповідати на питання щодо зображення, відтворювати рухами конкретні дії, супроводжуючи їх промовою; розвивати слухове сприйняття, навички співвіднесення зорового образу із слуховим; активізувати словник на тему «Зима».

Заплановані результати:з цікавістю слухає розповідь вихователя про зиму, виявляє активність при виконанні найпростіших танцювальних рухів під музику Т. Ломової «Сніжинки», бере участь у дидактичній грі«Покажи та назви», може на прохання дорослого розповісти про зображене на сюжетній картинці"Зимові забави".

Матеріали та обладнання: сюжетна картина «Зимові забави», маленькі шматочки вати, картинки із зображенням сніжинки, сніговика, санчат, зимової шапки, шарфа.

Організаційний момент.

Вихователь підводить дітей до вікна та читає вірш.

Вихователь. На галявину, на лужок тихо падає сніжок; Влягли сніжинки - білі пушинки.

Подивіться у вікно. На вулиці є сніжинки – білі пушинки? (Діти відповідають.)

Конструювання «Шпаківня» в середній групі
Вихователь: Чебуніна Тамара Володимирівна
МБДОУ дитячий садокзагальнорозвиваючого виду №74

Мета: розвинути навички складання аркуша паперу навпіл, розвинути окомір, акуратність у роботі з цим матеріалом.
Матеріали: Для кожної дитини лист щільного паперу (чверть листа письмового), трикутник кольоровий рівносторонній зі сторонами 11х15 см, коло діаметром 4 см, 2 кольорові прямокутники 4х4,5 см, 3,5х 10,5 см. Приготовлений зразок будиночка.
Хід занять:
Діти перебувають у приймальні, вихователь закриває у групі вікно після провітрювання і приносить у приймальню двох пташок (іграшкового шпака та іграшкового птаха-свистульку).
«Хлопці, зараз я зачиняла вікно, і до нас залетіло дві пташки, вони нам хочуть щось сказати. Ходімо швидше на свої місця, дізнаємося, що ж нам пташки сказати хотіли (діти проходять за столи).
Вихователь дме у свистульку, киває головою, потім каже: «Знаєте, що мені пташки сказали?
Слухайте.
Вони прилетіли з теплих країв додому, але в них немає будиночків, їм нема де жити. Пташки пролітали над нашою ділянкою і побачили, що ми маємо годівницю. Значить ви добрі та дбайливі хлопці, любите птахів. І пташки просять вас зробити їм будиночки. Хлопці ми зробимо будиночки для пташок? (Так).
Звісно зробимо птиці!
Діти, подивіться, який у мене будиночок. Такий будиночок для птахів називається шпаківня. Сьогодні ми конструюватимемо шпаківню з паперу.»
Вихователь показує готовий будиночок-щільний лист, складений навпіл, але в ньому дах зі складеного навпіл трикутника. На квадраті намальовано коло. Ножицями акуратно вирізати коло по лінії і наклеїти на будиночок-це вхід у шпаківню, а під ним маленький прямокутник, складений удвічі, наклеїти всередину будиночка-це паличка шпаківні.
Фізкультхвилинка
За вікном у шпаківні
Шпаківки сидять,
З вікна шпаківні
Шпак дивляться.
А внизу, а внизу
Хитрий кіт сидить,
Прикинувся наш кіт,
Наче міцно спить.
Діти сідають на свої місця та приступають до виготовлення шпаківні. Вихователь за потреби допомагає дітям індивідуально.

Наприкінці заняття пташки літають і дивляться, які шпаківні вийшли, дякують дітям.
Література: 1. Н.Є.Веракса, А.Н.Веракса.Проектна діяльність дошкільнят. Посібник для педагогівдошкільних закладів
. - М.: Мозаїка-Синтез, 2008 - 112 стор.
2. 5. Л.А.Антипова, Н.Н.Корнєєва. Проекти як засіб організації дитячого життя. - Ханти-Мансійськ: ГУІВП «Поліграфіст», 2002 - 97 стор. 3. 6. Халікова В.В.Проектний метод як засіб реалізації суб'єктного підходу. Журнал «Вихователь ДОП
» №8 (2008). 4. 7. В.Ю.Дьяченко, О.В.Гузенко та ін. Розвиток мови.Тематичне планування
занять.

5. 8. Т.Н.Тебенєва. Проектна культура як частина професіоналізму освітян ДНЗ. Журнал «Управління ДНЗ» №1 (2007).

Конспект заняття з конструювання з паперу.

Тема: «Годівниця». Ціль:

Вчити дітей конструювати годівницю з паперу. Закріпити вміння працювати з ножицями та папером. Розвивати творчість.Методичні прийоми:

Розмова з питань, розгляд альбому «Зимові птахи». Обладнання:

Альбом, папір, ножиці, клей.

Хід заняття:

  1. 1. Організаційний момент.
  • Розмова із дітьми з питань.
  • Правильно взимку. З настанням холодів багато птахів відлітають на південь.

Птахи, які залишаються зимувати, називаються зимуючими. Яких зимуючих птахів ви знаєте?

  • Синиця, сніговик, горобець, грак, ворона, дятел.

Вихователь показує альбом «Зимові птахи» з метою закріплення знання дітей птахів, що зимують. Вихователь показує дітям серію сюжетних картин «Птахи біля годівниці».

  • Правильно. Важко взимку птахам. Хоч і рятують їхнє щільне пір'я від лютої холоду, нерідко буває їм дуже голодно. Тому птахів узимку треба підгодовувати. Для цього люди розвішують на деревах годівниці та насипають у них корм.
  • Сьогодні ми з вами хлопці зробимо годівниці для птахів.
  1. Пояснення та показ вихователя виготовлення годівниці.

Вихователь показує готову годівницю та пояснює дітям, як вона використовується.

Діти уважно розглядають виріб. Вихователь допомагає визначити форму денця (квадратне), форму бічних сторін (прямокутні). Потім звертає увагу дітей на квадрат із надрізами (зробленими заздалегідь). Складає його так, щоб вийшла коробочка - це і буде наша годівниця. Просить дітей подивитися, коли повільно розвертатиме коробочку, де на викрійці дно, де сторони. (Викройка приколота до дошки.) Дітям пропонує знайти на викрійці дно годівниці. До дошки викликає дитину, яка показує дно. Вихователь після цього наклеює на дно кольоровий квадрат. Інша дитина показує сторони годівниці, а вихователь слідом за нею наклеює на них прямокутники іншого кольору. Пояснює, що білі квадратики, що залишилися, потрібні, щоб склеїти з викрійки годівницю.

Під час показу дій вихователь звертає увагу дітей те що, що надрізи треба робити точно по лінії, пояснити і показати, як намазувати клеєм – лише крайні квадратики.

4. Фізмінутка «СНІГІРІ». Робота над темпом та ритмом мови, координація мови з рухом.

5.Виконання завдання дітьми.

6.Аналіз дитячих робіт.

Нова їдальня

Ми годівницю змайстрували,

Ми їдальню відкрили.

Горобець, сніговик-сусід,

Буде вам взимку обід.

У гості першого дня тижня

До нас синиці прилетіли.

А у вівторок, подивися,

Прилетіли сніговики.

Три ворони були в середу,

Ми не чекали їх на обід.

А в четвер з усіх країв –

Зграя жадібних горобців.

У п'ятницю в їдальні нашій

Голуб ласував кашею.

А в суботу на пиріг

Налетіло сім сорок.

У неділю, у неділю

Прилетів до нас гість весняний

Мандрівник-шпак...

Ось і пісеньці кінець.

7.Підсумок заняття.


Найкращі статті на тему