Kuidas oma äri edukaks muuta
  • Kodu
  • Kasumlikkus
  • Lindude söögimaja teemat kujundava tunni kokkuvõte. Paberdisaini tundide kokkuvõte. Teema: "Söötja". kujundustunni konspekt, käsitsitöö (vanem rühm) teemal. Jelena Aleksandrovna Bezmaternõh

Lindude söögimaja teemat kujundava tunni kokkuvõte. Paberdisaini tundide kokkuvõte. Teema: "Söötja". kujundustunni konspekt, käsitsitöö (vanem rühm) teemal. Jelena Aleksandrovna Bezmaternõh

Tatjana Šagajeva
Disainitunni "Lindude toitja" kokkuvõte

Eesmärgid: soodustada kujundamist, kasvatada soovi lindude eest hoolitseda; õpetada esemeid suuruse järgi eristama, õppida ehitama ringi, sooritama õpetajale liigutusi.

Materjalid ja varustus: erinevad tüübid terad (hirss, seemned jne) kastides, 5 liitrine pudel, tühjad piimakotid, pliiats, käärid, tiib, 2 kotti, linnukujukesed (varblane, tihas, vares, harakas).

Tunni edenemine

Org. hetk.

Lapsed vaatavad linde aknast.

Õpetaja räägib lindude elust talvel - Talvel on vaja lindude eest hoolitseda: toita, mitte solvata.

Põhiosa. Disain.

Kasvataja: Valmistame piimakotist ja pudelist sööturi. Teeme neisse aknad, et linnud sinna lendaks ja teri nokiksid.

Õpetaja koos lastega valmistab söötja.

Fizminutka

Õpetaja: Ja nüüd me mängime. Sinust saab varblane ja minust saab su varblaseema.

Ema varblane kutsub oma lapsi

lenda kiiresti minu juurde

Täna alustame

Õpime lendama

Tõuse üles ringis

Alustame

Ringis kõndimine - lapsed "löövad tiibu", ema näitab liikumist ja eemaldub. Sel ajal kui ema vaatab, kõnnivad lapsed ringi. Ema jäi magama ja varblased lendasid igas suunas laiali. Ema ärkab

Tibu säuts mis müra mis kisa

Astu ruttu ringi

Ja õpi uuesti lendama

Lapsed seisavad ringis, mängu korratakse. Siis piserdab ema uuesti:

Uinusin minutiks

Varblased läksid metsikuks

Jälgin sind nüüd rangelt

Et sa kasvaksid kuulekalt nagu varblased

Koolitaja: Nii et meie söötjad on valmis. Nüüd paneme sinna mõned terad. Ja mida? Suur ja väike. Nüüd peate söötja puu külge riputama, et linnud saaksid maitsva lõunasöögi.

Seotud väljaanded:

Talvekülma tekkimine ei rõõmusta mitte ainult lapsi lumega ja täiskasvanuid piduliku meeleoluga, vaid raskendab ka nende lindude elu, kes.

Eesmärk: ökoloogilise kultuuri kujundamine; austuse, loodusearmastuse kasvatamine. Ülesanded: - Selgitada ja laiendada teadmisi talvitumisest.

Meie lasteaias "Kalinka" Himki linnaosas koos traditsiooniliste vanematega suhtlemise vormidega (koosolekud, vestlused,.

Kõikjal, kus linnud elavad: metsades ja aedades, niitudel ja põldudel, veekogude lähedal - nende hämmastavaid hääli kostab kõikjal. Aga kui talv tuleb,

Tööks vajame: 1 pakend mis tahes mahlast, pliiats, liimipulk, värviline paber, värviline papp, paberinuga ja loomulikult.

Nii lendas suvi mööda, rõõmustades "India suve" erksate värvidega, aeg on käes hilissügiseks. Väga harva paistab päike, külm,.

Tunni eesmärk:

Õpetada lastele erinevatest materjalidest lindude söötjate valmistamist talvitavatele lindudele.

Arendada loomingulist kujutlusvõimet, kunstimaitset, töö täpsust.

Sisestada lastesse häid tundeid ja soovi suleliste sõprade eest hoolitseda.

Materjal: plastpudelid, värviline paber, vatt, puuoksad, linnupildid, käärid, liim, pintslid.

Tunni käik vanemas rühmas

Õpetaja pakub akna juurde minna ja talvise maastiku ilu imetleda.

Õpetaja loeb luulet

Vaata õppetunni manust

Kasvataja. Miks linnud talvel abi paluvad?

Lindudel on väga raske talvel ellu jääda, kui sajab valget lund ja puhuvad külmad tuuled. Teate küll, et mõned linnud lendavad ära soojematesse piirkondadesse, teised aga, kõige julgemad, jäävad talveks. Nüüd saame teada, millised linnud need on.

Mõistatused talvitavate lindude kohta (koos piltidega)

väike lind

On jalad

Ja ta ei saa kõndida.

Tahab sammu astuda

- See on hüpe.

(Varblane)

Koputab kogu aeg

Puud on õõnestatud.

Aga nad ei ole sandistatud

Aga ainult ravib.

Punarind, musta tiivaline,

Meeldib teravilja nokitseda

Esimese lumega pihlakas

Ta ilmub uuesti.

(Pullvint)

See kiskja on jutukas

Varas, kiuslik,

valge küljega siristav,

Ja ta nimi on ... (Harak)

Kar-kar-kar! Kar-kar-kar!

See on kogu repertuaar.

Teatab vahtra võra

Sinu lauluga...

Kasvataja. - Hästi tehtud, arvasite kõik mõistatused ära!

- Milliseid linde nägite meie saidil talvel pargis?

Kuidas saame linde talvel aidata?

– Mida me saame sellega teha?

Millest saame lindude söögimaju teha? (plastpudelitest, karpidest, ämbritest jne)

- Plastpudelitest söötjad on kerged, mugavad, nende valmistamisel on kasutatud sobimatut materjali. Pange tähele, et sööturist on välja lõigatud augud. Milleks neid vaja on? Sööturi atraktiivseks muutmiseks saate seda kaunistada.

Proovisööturi uurimine plastpudelist. Tehtavate tööde selgitus.

Laste iseseisev töö. Õpetaja aitab lapsi vastavalt vajadusele.

Millest on meie söötjad valmistatud? Mis kujuga on meie söötjad? Kuidas talvel linde toita?

Tunni lõpp

Luuletusi loeb kasvataja (Lisa)

Kasvataja. Valmistame lindude söögimaja. Selleks vajame järgmisi üksusi (näitab): tühjad piimakarbid, 5 liitrit plastpudel. Neisse peame tegema aknad, millesse linnud vaatavad, et terad nokitseda. Ja pakenditesse on vaja teha augud, millesse keeratakse puudele söötjate riputamiseks vajalikud köied.

Õpetaja valmistab olemasolevatest materjalidest söötjaid. Lapsed aitavad õpetajat: joonistage pliiatsiga ringid, märgistades aknad, painutage lõigatud osi, hoidke köied kinni, keerake need läbi aukude, visake prügi välja.


Kehalise kasvatuse minut

Kasvataja. Poisid, täna mängime nii. Teie olete väikesed varblased ja mina olen teie varblaseema. (Õpetaja paneb varblase maski.)

Varblaseema Täna alustame

Ta kutsub oma lapsi: Õpime lendama.

“Tulge minu juurde, mu varblased, tõuske pigem ringiga püsti

Lenda kiiresti! Ja me alustame."

Ehitamine ringis. Ringis kõndimine iseloomulike käeliigutustega- "tiiva lehvitamine". "Ema varblane" näitab liikumist ja astub siis kõrvale, "vaatab laste järele". Sel ajal kui "varblane" vaatab, kõnnivad lapsed ringi.

Kasvataja. Varblane jäi magama ja varblastele on seda ainult vaja. Nad sirutasid tiivad laiali ja hajusid igas suunas. Varblased lendavad üle saali. (Hajutatud jooks.)

"Sparrow" ärkab:

„Tibu-piiks, piiks-piiks, mis müra see on? Mis nutt on? Astuge võimalikult kiiresti ringi ja õppige uuesti lendama! Lapsed seisavad ringis, mängu korratakse. Õpetaja teeskleb jälle magama jäämist, lapsed hajuvad igas suunas, siis ärkab “varblane”.

"Ma jäin vaid minutiks magama,

Varblased läksid tõsiselt metsikult.

Jälgin sind nüüd rangelt,

Et sa kasvaksid sõnakuulelikuks nagu varblased.

Terade võrdlus.

Kasvataja. Siin on meie söötjad. Nüüd peavad nad neisse terad valama. Vaatame, milliseid teraviljalinnud armastavad kõige rohkem nokitseda. Mul on karpides erinevad terad: hirss (või hirss), hernes, päevalilleseemned, tatar. (Kutsub lapsi teri puudutama.) Millised on väikseimad terad? Millised on suurimad? Näita. (Lapsed täidavad ülesande.) Meie kohapeal asuvas lasteaias võime neid linde kohata. (Kinnitage flanelgraafile varblase, tihase, varese, haraka kujukesed.) Näita ja nimi suured linnud. (Lapsed täidavad ülesande.) Osutage väikestele lindudele ja nimetage neid. (Lapsed täidavad ülesande.) Mis seemneid varblased ja tihased teie arvates mõnuga nokivad? (Väike.) Ja kes saab herned ja seemned? (Harakas ja vares.)

4. Didaktiline mäng "Mis on kotis?".

Hirss valatakse ühte kotti, herned teise.

Õpetaja kutsub lapsi puudutusega kindlaks tegema, milline tera kotti valatakse: hernes või hirss.

Peegeldus.

Kasvataja. Nüüd valame terad oma sööturitesse. (Lapsed täidavad ülesande.) Ja nüüd tuleks söötjad puude külge riputada, et linnud saaksid maitsva lõunasöögi. Nii et meie abiga suudavad nad talve üle elada.

Sööda linde talvel!

Lase kõikjalt

Nad kogunevad teie juurde nagu koju,

Panused verandal.


TALVELÕBUSED VANEMATELE JA LASTELE. PILDI ARVESTAMINE "TALVELUBUS"

Laste tegevuste tüübid: mänguline, suhtlemisaldis, kognitiiv-uurimuslik, produktiivne, ilukirjanduse tajumine.

Eesmärgid: selgitada ideid talimängude kohta, õpetada süžeepilti kaaluma, vastama pildil olevatele küsimustele, reprodutseerida konkreetseid toiminguid liigutustega, saates neid kõnega; arendada kuulmistaju, visuaalse kujutise ja kuulmispildi korrelatsiooni oskust; aktiveerige sõnaraamat teemal "Talv".

Planeeritud tulemused: kuulab huviga õpetaja juttu talvest, on aktiivne lihtsamate tantsuliigutuste esitamisel T. Lomova "Lumehelbekesed" muusika saatel, lööb kaasa didaktiline mäng“Saade ja nimi” võib täiskasvanu soovil rääkida sellest, millel on kujutatud süžee pilt"Talvine lõbu".

Materjalid ja varustus: süžeepilt "Talverõõmud", väikesed vatitükid, pildid, millel on kujutatud lumehelvest, lumememme, kelku, talvemüts, sall.

Aja organiseerimine.

Õpetaja toob lapsed akna juurde ja loeb luuletuse.

Kasvataja. Lumi langeb vaikselt lagendikule, heinamaale; Lumehelbed on end sisse seadnud – valged kohevad.

Vaata aknast välja. Kas tänaval on lumehelbed - valged kohevad? (Lapsed vastavad.)

"Linnumaja" ehitamine aastal keskmine rühm
Kasvataja: Chebunina Tamara Vladimirovna
MBDOU Lasteaedüldarenduslik tüüp nr 74

Eesmärk: arendada paberilehe pooleks voltimise oskust, arendada silma, selle materjaliga töötamise täpsust.
Vahendid: Igale lapsele leht paksu paberit (veerand kirjutuslehte), võrdkülgne värviline kolmnurk külgedega 11x15 cm, ring läbimõõduga 4 cm, 2 värvilist ristkülikut 4x4,5 cm, 3,5x10,5 cm Valmistatud näidismaja.
Tunni edenemine:
Lapsed on ootesaalis, õpetaja paneb rühmas pärast tuulutamist akna kinni ja toob ooteruumi kaks lindu (mängutähe ja mänguvilelind).
"Poisid, nüüd sulgesin akent ja kaks lindu lendasid meie juurde, nad tahavad meile midagi öelda. Lähme teie kohtadesse, uurime, mida linnud meile öelda tahtsid (lapsed lähevad laudadesse).
Õpetaja puhub vilet, noogutab pead ja ütleb siis: “Kas sa tead, mida linnud mulle rääkisid?
Kuulake.
Nad lendasid soojalt maalt koju, kuid neil pole maju, neil pole elukohta. Linnud lendasid üle meie platsi ja nägid, et meil on söötja. Nii et olete lahked ja hoolivad poisid, armastage linde. Ja linnud paluvad sul neile majad teha. Poisid, kas me teeme linnumaju? (Jah). Muidugi teeme linde!
Poisid, vaadake mu maja. Sellist lindude maja nimetatakse linnumajaks. Täna kujundame paberist linnumaja.
Õpetaja näitab valmis maja – pooleks volditud tihedat lehte ja sellel pooleks volditud kolmnurgast katust. Ruudule joonistatakse ring. Lõigake kääridega ettevaatlikult ring mööda joont ja kleepige see maja külge - see on linnumaja sissepääs ja selle alla pooleks volditud väike ristkülik, kleepige see maja sisse - see on linnumaja pulk.
Kehalise kasvatuse minut
Väljaspool akent linnumajas
Starlingid istuvad
Linnumaja aknast
Starlingid vaatavad.
Ja all ja all
Kaval kass istub
Meie kass teeskles
Tundub, et ta magaks sügavalt.
Lapsed istuvad oma kohtadele maha ja hakkavad linnumaja meisterdama. Õpetaja aitab vajadusel lapsi individuaalselt.
Tunni lõpus lendavad linnud ja vaatavad, milliseid linnumajakesi nad on lastele tänutäheks saanud.

Kirjandus:
1. N.E.Veraksa, A.N.Veraksa. Projekti tegevus koolieelikud. Juhend haridustöötajatele koolieelsed asutused. - M .: Mosaiik-süntees, 2008 - 112 lk.
2. 5. L.A. Antipova, N.N. Korneeva. Projektid kui laste elu korraldamise viis. - Hantõ-Mansiysk: GUIPP "Polügraaf", 2002 - 97 lk.
3. 6. Khalikova V.V. disaini meetod subjektiivse lähenemise rakendamise viisina. Ajakiri" koolieelse lasteasutuse õpetaja» nr 8 (2008).
4. 7. V.Yu.Dyachenko, O.V.Guzenko jt Kõne areng. Temaatiline planeerimine klassid.
5. 8. T.N. Tebeneva. Projektikultuur kui osa koolieelse lasteasutuse õpetajate professionaalsusest. Ajakiri "Koolieelsete lasteasutuste juhtimine" nr 1 (2007).

Paberdisaini tundide kokkuvõte.

Teema: "Söötja".

Sihtmärk: Õpetage lastele paberisööturi valmistamist. Tugevdada kääride ja paberiga töötamise oskust. Arendage loovust.

Metoodilised meetodid:Vestlus teemadel, albumi "Talvelinnud" vaatamine.

Varustus: Album, paber, käärid, liim.

Tunni edenemine:

1. Organisatsioonimoment.

  1. Küsimused, mida lastelt küsida.
  • Mis aastaaeg praegu on?
  • Täpselt nii, talv. Külma ilmaga lendavad paljud linnud lõunasse.

Linde, kes jäävad üle talve, nimetatakse talvitajateks. Milliseid talilinde sa tead?

  • Tihane, härjavits, varblane, vanker, vares, rähn.

Õpetaja näitab albumit "Talvelinnud", et kinnistada laste teadmisi talvituvatest lindudest. Õpetaja näitab lastele süžeemaalide sarja “Linnud söögikohas”.

  • Õigesti. Lindudele on talvel raske. Kuigi nende tihedad suled päästavad neid karmi külma eest, on nad sageli väga näljased. Seetõttu tuleb linde talvel toita. Selleks riputavad inimesed söötjad puude külge ja valavad neisse toitu.
  • Täna meisterdame lindude toitjaid.
  1. Söötjat valmistava kasvataja selgitus ja demonstreerimine.

Õpetaja näitab valmis söötjat ja selgitab lastele, kuidas seda kasutatakse.

Lapsed uurivad käsitööd hoolikalt. Õpetaja aitab määrata põhja kuju (ruut), külgede kuju (ristkülikukujuline). Seejärel juhib ta laste tähelepanu sisselõigetega (eelnevalt tehtud) väljakule. Ta voldib selle kokku nii, et saadakse kast - see on meie söötja. Ta palub lastel vaadata, kui ta kasti aeglaselt lahti teeb, kus mustri peal on põhi, kus küljed. (Muster kinnitatakse tahvli külge.) Lapsi kutsutakse üles leidma mustrilt sööturi põhi. Tahvlile kutsub laps, kes näitab põhja. Seejärel kleebib õpetaja põhjale värvilise ruudu. Teine laps näitab sööturi külgi ja tema järel olev õpetaja kleebib neile erinevat värvi ristkülikud. Ta selgitab, et ülejäänud valged ruudud on vajalikud sööturi mustrist liimimiseks.

Tegevuste demonstreerimisel juhib õpetaja laste tähelepanu sellele, et sisselõiked tuleb teha täpselt mööda joont, selgitada ja näidata, kuidas liimiga laiali määrida - ainult äärmised ruudud.

4. Füüsiline minut "LUMETÜRK". Töö kõnetempo ja -rütmi kallal, kõne koordineerimine liikumisega.

5. Ülesande täitmine laste poolt.

6. Laste tööde analüüs.

Uus söögituba

Tegime söötja

Avasime söökla.

Varblane, härjavarblane,

Talvel sööte lõunat.

Külastage nädala esimesel päeval

Tihased on meie juurde tulnud.

Ja teisipäeval, vaata

Lumememmed on saabunud.

Kolmapäeval oli kolm varest

Me ei oodanud neid õhtusöögile.

Ja neljapäeval kõikjalt -

Ahnete varblaste parv.

Reedel meie söögitoas

Tuvi sõi putru.

Ja laupäeval pirukale

Kell on seitse nelikümmend.

Pühapäev, pühapäev

Meie juurde tuli kevadine külaline -

Starling Traveller...

Siin on laulu lõpp.

7. Tunni tulemus.


Peamised seotud artiklid